Par rūķiem

īsā vēsture

Katrs cilvēks var kļūt par rūķi, izdarot kaut ko labu citiem cilvēkiem.

Vecpiebalgas novada rūķi ir labdarības organizācija, kura radās 2015. gadā. Toreiz viena no rūķenēm, kura tajā brīdī vēl bija pavisam parasts cilvēks, izlēma, ka grib kļūt par rūķi, lai padarītu priecīgākus Vecpiebalgas cilvēkus. Viņa atrada domubiedrus, izveidoja komandu un sāka rīkoties.

Ideja bija pavisam vienkārša: ikviens, kurš vēlas kļūt par rūķi, var ziedot kaut ko citiem – saldumus, spēles, grāmatas, saimniecībā noderīgas lietas utt. Un Vecpiebalgas rūķi Pirmajos Ziemsvētkos šīs dāvanas saliek kastītēs un, dziesmām skanot, izvadā ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem, kuriem neklājas viegli. Kā pārsteigumu, kā iemeslu noticēt brīnumiem.

Sākums bija pavisam emocionāls – ieraugot bērnu sajūsmu, ieraugot mājas ar lupatām aizbāztiem logiem, kurās dzīvo mazi bērni, ieraugot satrauktos pansionātu iemītniekus, dzirdot stāstus no mammām, kuras ziepju gabaliņu sadala vairākās daļās, lai pietiktu ilgākam laikam, asaras bira pat visstiprākajiem rūķiem. Un radās pārliecība, ka šis svētīgais darbs ir jāturpina.

Ideja attīstījās – tika izveidota oficiāla organizācija, saņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, izveidots bankas konts, piesaistīti vareni atbalstītāji, izdots rūķu kalendārs, rīkoti dažādi labdarības pasākumi…

Tas nebeidzas! Joprojām katru gadu Vecpiebalgas rūķi ar dažādu uzņēmumu un privātpersonu atbalstu, iepriecina Vecpiebalgas un tās apkaimes cilvēkus, atkal un atkal atgādinot, cik svarīgi ir atbalstīt vienam otru un cik patīkama ir sajūta būt par rūķi.

Mēs zinām, ka nevaram mainīt visu pasauli, bet mēs cenšamies Vecpiebalgas apkaimes cilvēkus padarīt kaut nedaudz priecīgākus. Mēs cenšamies parādīt bērniem, ka viss ir iespējams, bet vecākiem cilvēkiem atgādinām, ka viņi ir svarīgi un vajadzīgi.

Arī Tu katrā brīdī vari kļūt par rūķi, izdarot kaut ko labu citiem cilvēkiem.